Gimnastyka Artystyczna - Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek

06.05.2016 13:21:00 | Jarek Mazurowski

W dniach 28 kwiecień -1 maja w Zabrzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w wieloboju

Podczas zawodów w kategorii juniorek Mistrzynią Polski została Natalia Wiśniewska z UKS Jantar Gdynia ( zdobyła również złoto w układzie ze skakanką i maczugami oraz srebro w układzie z obręczą).

W czołowej ósemce wieloboju znalazły się również Weronika Berniak ( SGA Gdynia)  5 miejsce oraz Kornelia Pacholec- 7m.

W finałach Kornelia zdobyła 2 srebrne medale i 1 brazowy a Weronika zdobyła brąz w układzie z obręczą.

W finale ze skakanką zaprezentowała się również Victoria Kozłowska z UKS Jantar Gdynia, zajmując 6 miejsce ( 11m w wieloboju).

W kategorii młodzieżowca całe podium wieloboju należało do gdynianek !

Zwyciężyła Angela Kosoulieva przed Natalią Kozioł ( obie SGA Gdynia). Trzecia była Julia Wiśniewska z UKS "Jantar" Gdynia. Na 5 miejscu uplasowała się Julia Woźniak również z SGA Gdynia.