XXVIII OOM W SPORTACH HALOWYCH PODLASKIE 2022

18.05.2022 10:34:00 | Paulina Ciemniejewska

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE WYGRAŁO TURNIEJ CHŁOPCÓW w PIŁCE SIATKOWEJ


fot. tk

Reprezentacja województwa pomorskiego pokonała w Suwałkach ekipę łódzkiego 2:0
w finale turnieju chłopców XXVIII Ogółnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Podlaskie 2022. Śląskie zdobyło brązowy medal.

Skład kadry pomorskiej: Wiktor Aszyk, Maks Belczewski, Maciej Korona, Filip Kozakiewicz, Kamil Kuras, Łukasz Piotrowicz, Adam Potempa, Adam Saidowski, Marcel Schadach, Jakub Trawicki, Danil Tupik, Arkadiusz Wlazły.

Trenerzy: Mariusz Świst, Jarosław Pruski.

W grupach rywalizacja odbyła się systemem „każdy z każdym”. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do ćwierćfinału. W OOM grają siatkarki i siatkarze urodzeni w 2008 roku oraz młodsi. W Suwałkach nie zagrała reprezentacja woj. świętokrzyskiego.

Organizatorem OOM jest Podlaska Federacja Sportu, a Partnerami Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Podlaski Okręgowy Związek Piłki Siatkowej.

Podział na grupy - chłopcy:
A: Małopolskie, Pomorskie, Lubelskie, Zachodniopomorskie
B: Łódzkie, Dolnośląskie, Podkarpackie
C: Mazowieckie, Opolskie, Warmińsko-Mazurskie, Podlaskie
D: Śląskie, Wielkopolskie, Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie

Poniżej wyniki spotkań.

Wyniki - eliminacje:
Małopolskie - Zachodniopomorskie 2:0 (25:20, 25:9)
Pomorskie - Lubelskie 2:0 (25:18, 25:12)
Małopolskie - Lubelskie 2:0 (25:23, 25:12)
Pomorskie - Zachodniopomorskie 2:0 (25:15, 25:22)
Lubelskie - Zachodniopomorskie 1:2 (22:25, 25:22, 11:15)
Małopolskie - Pomorskie 1:2 (25:23, 16:25, 12:15)

Łódzkie - Podkarpackie 2:0 (25:7, 25:20)
Dolnośląskie - Podkarpackie 2:1 (19:25, 25:21, 15:13)
Dolnośląskie - Łódzkie 0:2 (18:25, 21:25)

Mazowieckie - Podlaskie 1:2 (16:25, 25:22, 13:15)
Opolskie - Warmińsko-Mazurskie 0:2 (12:25, 17:25)
Mazowieckie - Warmińsko-Mazurskie 2:0 (25:13, 25:23)
Opolskie - Podlaskie 0:2 (19:25, 15:25)
Warmińsko-Mazurskie - Podlaskie 0:2 (13:25, 14:25)
Opolskie - Mazowieckie 0:2 (26:28, 24:26)


Śląskie - Lubuskie 2:0 (25:14, 25:13)
Wielkopolskie - Kujawsko-Pomorskie 2:1 (17:25, 25:13, 15:8)
Śląskie - Kujawsko-Pomorskie 2:0 (25:23, 25:16)
Wielkopolskie - Lubuskie 2:1 (25:15, 21:25, 15:11)
Kujawsko-Pomorskie - Lubuskie 0:2 (24:26, 22:25)
Wielkopolskie - Sląskie 0:2 (23:25, 20:25)

Wyniki ćwierćfinałów:
Pomorskie - Wielkopolskie 2:0 (25:16, 25:20)
Małopolskie - Śląskie 1:2 (25:19, 18:25, 14:16)
Podlaskie - Dolnośląskie 2:0 (25:17, 25:20)
Mazowieckie - Łódzkie 0:2 (16:25, 17:25)

miejsca 13-16
Lubelskie, Opolskie, Kujawsko-Pomorskie

miejsca 9-12
Zachodniopomorskie, Podkarpackie, Warmińsko-Mazurskie, Lubuskie

o miejsca 5-8
Wielkopolskie - Dolnośląskie 0:2 (16:25, 25:27)
Małopolskie - Mazowieckie 2:1 (25:21, 20:25, 15:11)

o 7. miejsce
Wielkopolskie - Mazowieckie 0:2 (21:25, 23:25)

o 5. miejsce
Dolnośląskie - Małopolskie 2:0 (25:14, 25:17)

Półfinały
Pomorskie - Podlaskie 2:1 (27:29, 25:16, 15:8)
Śląskie - Łódzkie 0:2 (19:25, 23:25)

o 3. miejsce
Podlaskie - Śląskie 1:2 (23:25, 25:19, 14:16)

Finał

Pomorskie - Łódzkie 2:0 (25:22, 25:21)

  • Najnowsze zdjęcia