IO 2020 z udziałem zawodników z Pomorza

23.07.2021 00:00:00 | Paulina Ciemniejewska

Rozpoczęły się XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio.


fot. pc
Wśrod 215 polskich olimpijczyków jest z 8 reprezentujących kluby z naszego województwa. Część z nich na przestrzeni lat przeszla przez prowadzony przez nas program szkolenia kadr wojewódzkich i program szkolenia realizowany na zlecenie Województwa Pomorskiego
Trzymamy kciuki za Szymona Sajnoka (kolarstwo torowe), Cypriana Mrzygłoda (lekkoatletyka, rzut oszczepem), żeglarzy – Piotra Myszkę (RS;X), Magdalenę Kwaśny (Laser Radial Kobiet), Aleksandrę Melzacką i Kingę Łobodę (49er kobiet) oraz Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego (49er mężczyzn), a także lekkoatletę Patryka Dobka, pływaka Jakuba Skierkę oraz wioślarza Mateusza Biskupa.
Część spośrod tych zawodników była także sportowymi stypendystami Marszałka Województwa Pomorskiego.
W naszym województwie rozpoczynali również kariery: wielokrotnie nagradzana przez Samorząd Województwa tenisistka stołowa Natalia Partyka oraz lekkoatleci - Paulina Guba i Marcin Chabowski. Kibicować będziemy także koszykarzom 3x3 Michaelowi Hicksowi, Pawłowi Pawłowskiemu, Szymonowi Rducha i Przemysławowi Zamojskiemu, którzy w tej debiutującej na igrzyskach dyscyplinie powalczą po raz pierwszy na olimpijskich obiektach pod wodzą gdańskich trenerów Piotra Renkiela i Kazimierza Rozwadowskiego.

  • Najnowsze zdjęcia