Laser Run - promocja pięcioboju nowoczesnego

24.09.2020 00:00:00 | Paulina Ciemniejewska

W dniu 20.09.2020 w Starogardzie Gdańskim odbyły się zawody promujące dyscyplinę


fot. JS

W dniu 20.09.2020 odbyły się zawody  pod nazwą Laser Run, nazwa pochodzi z połączenia biegania i strzelania, ostatniej konkurencji pełnego Pięcioboju Nowoczesnego. Przebieg zawodów wygląda w ten sposób, że uczestnicy zawodów rozpoczynają wyścig krótkim sprintem 10-20 metrów na strzelnicę. Na strzelnicy z przygotowanego pistoletu  laserowego, strzelają do tarczy, dopóki nie zarejestrują 5 udanych trafień w czarne pole o średnicy 5,95cm w czasie 50 sekund. Strzelnice można opuścić po uzyskaniu 5 trafień lub upłynięciu 50 sekund w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Następnie pokonują obwód o długości 400 metrów, powracając do strzelnicy do drugiej rundy strzelania. Pokonują ten obwód dwa, trzy lub cztery razy na przemian, biegając i strzelając w zależności od kategorii wiekowej.

Zawody odbywały się na obiektach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim. Organizatorami i współorganizatorami zawodów był: Pomorski Okręgowy Związek Pięcioboju Nowoczesnego, UKS ,,Ósemka” Starogard Gdański. Zawody zostały dofinansowane ze środków Urzędu Marszałka województwa pomorskiego.

W zawodach udział wzięła Oktawia Nowacka brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w pięcioboju nowoczesnym z 2016 r. Oktawia dekorowała zawodników którzy startowali w najmłodszych kategoriach wiekowych oraz udzielała porad na strzelnicy. W zawodach udział wzięło 109 zawodników z całej Polski. Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze i wspaniałej pogodzie. Uwag nie odnotowano.

  • Najnowsze zdjęcia