Unihokej Kapitalny weekend UKS „Chwarzno” Gdynia

25.03.2016 11:17:00 | Jarek Mazurowski

Relacja z Półfinału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Unihokeju


fot. Michał Gużyński

W Półfinale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w unihokeju 12 i 13 marca br. Uczniowski Klub Sportowy podjął się organizacji tego wydarzenia w pięknej Hali Akademickiego Centrum Sportu Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn wyłonionych drogą eliminacji.

 

 

 


Nad morzem mogły zaprezentować się zespoły:
1. UMKS SPG GRZMIĄCA
2. UKS FENOMEN BABIMOST
3. UKS CHWARZNO GDYNIA
4. UKS FLOORBAL GORZÓW WIELKOPOLSKI
5. MLUKS JEDYNKA TRZEBIATÓW
6. UKS BŁYSKAWICA NIECHANOWO

Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, a do finału A awans uzyskały 3 najlepsze zespoły.
W pierwszym spotkaniu nasz zespół wygrał aż 18 : 0 z drużyną z Trzebiatowa, a MVP meczu został Maciej Kaczanowski (UKS CHWARZNO GDYNIA). Bardzo dobra i skuteczna gra pozwoliły
na dobre wejście w turniej. W drugim sobotnim meczu czekała nas batalia z drużyną Babimostu, który w swojej grupie eliminacyjnej zajął pierwsze miejsce i na pewno był jednym z faworytów tego turnieju. Przez dwie pierwsze tercje goście potwierdzali tę opinię i po dobrej grze prowadzili z nami aż 3 : 0. Gdy mało kto w sali AMW GDYNIA spodziewał się zmiany scenariusza w ostatniej części spotkania, nasz zespół pokazał niesamowity charakter i ambicję, gdyż po pasjonującej pogoni udało nam się wyrwać i ostatecznie zremisować mecz 3 : 3. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Kacper Antkowiak (UKS CHWARZNO GDYNIA). W ostatnim meczy tego dnia spotkaliśmy się z UKS Floorball Gorzów Wielkopolski, który w całym turnieju pokazał się z bardzo dobrej strony ponieważ przyjechał do trójmiasta bez żadnego rezerwowego, a w każdym spotkaniu podjął walkę. Nasz zespół dość spokojnie wygrał 8 : 5 a MVP powędrowało do Sebastiana Bąka (UKS CHWARZNO GDYNIA).

Po pierwszym dniu nasz zespół zmierzał po awans jednak każdy wiedział, że musimy wygrać
w niedzielę jeden mecz żeby przypieczętować awans. Pierwszy niedzielny mecz rozegraliśmy
z drużyną UMKS SPG Grzmiąca, z którą w tym sezonie jeszcze nie wygraliśmy ale każdy mecz był niebywale emocjonujący, a w ostatnim spotkaniu gola na remis rywale strzelili nam na setne sekundy przed końcem spotkania. To był czas na rewanż. Po raz kolejny nasz zespół pokazał wielkie serce do gry, gdyż nawet gdy graliśmy w podwójnym osłabieniu nie daliśmy sobie strzelić bramki. Prowadziliśmy już 3 : 1 i mieliśmy mnóstwo sytuacji jednak bramkarz gości bronił doskonale, a nie od dziś wiadomo, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i po chwili na tablicy widniał wynik 3:3. Jednak po doskonałej ostatniej tercji wygraliśmy ostatecznie 7 : 3 i już wiedzieliśmy, że jesteśmy w FINALE A Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. MVP spotkania powędrowało do Jakuba Nowickiego (UKS CHWARZNO GDYNIA). To o czym jeszcze we wrześniu marzyliśmy stało się faktem. Ciężka praca na treningach oraz obozach przyniosła efekt. GRATULUJEMY!
To jednak nie koniec walki w tym turnieju. Cały czas byliśmy w walce o 1 miejsce, a po przegranej z Niechanowem mogliśmy spaść nawet na 3 miejsce. Mecz walki jakby obydwie drużyny walczyły dopiero o awans. Akcje z jednej i z drugiej strony oraz wiele interwencji bramkarzy ale równie dużo agresywnej gry co mogło się na pewno podobać kibicom. Przegrywaliśmy już 2 : 1, jednak nasi zawodnicy już wiele razy pokazali charakter i wyszli na prowadzenie 4 : 2. Rywale strzelili jeszcze kontaktowego gola jednak nasi przed swoimi kibicami nie mogli oddać zwycięstwa i dobili rywala wygrywając 6 : 3. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny w tym meczu został Czarek Gawrysiak. W całym turnieju zdobyliśmy tyle punktów co Babimost jednak gorszy bilans bramkowy dał nam
2 miejsce w turnieju. Do All-Stars turnieju zostali wybrani nasi zawodnicy: Antek Drabiński i Kacper Antkowiak.

Michał Gużyński 

Skład UKS CHWARZNO GDYNIA:
1. Antek Drabiński
2. Mateusz Skemski
3. Czarek Gawrysiak
4. Maurycy Gawrysiak
5. Sebastian Bąk
6. Kuba Kwaśniewski
7. Maciej Kaczanowski
8. Adam Burzyński
9. Michał Bryl
10. Julian Datta
11. Maciej Ziembla
12. Dawid Mokwa - Kmiecik
13. Patryk Sibiga
14. Kacper Antkowiak
15. Kuba Nowicki

 

  • Najnowsze zdjęcia