Kamil Sząszor brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów w bilard – Szanghaj 2015.

16.11.2015 12:08:00 | Jarek Mazurowski

Jak widać warto uprawiać sport, warto trenować bilard, bo takich przeżyć i emocji nikt tym młodym sportowcom nie zabierze.


fot.

Kamil Sząszor brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów w bilard – Szanghaj 2015.

 

Do ogromnych sukcesów jakie już osiągnął Kamil Sząszor ( Arkadia Tczew ) dołożył tym razem największy: medal mistrzostw świata juniorów. Do Szanghaju został powołany przez Europejską Federację Sportu EPBF za zdobycie trzech srebrnych medali w mistrzostwach Europy juniorów. Nominacje na mistrzostwa świata otrzymała jedenastoosobowa ekipa Europy ( juniorzy młodsi, starsi i dziewczęta ). Wśród 32 najlepszych juniorów młodszych na świecie Kamil turniej zaczął rewelacyjnie od trzech zwycięstw. Najpierw pokonał zawodnika z Mongolii E.Temuujin 7:5. Potem gładko do zera rozprawił się z reprezentantem Republiki Południowej Afryki S. Grove. Najbardziej zacięty okazał się pojedynek o ćwierćfinał. Na drodze naszego juniora stanął zawodnik gospodarzy L.Mi. Po początkowym prowadzeniu 4:0 Kamil przestraszył się że gra z chińczykiem i szybko zrobiło się 6:6. Ostatnia partia to błąd zawodnika gospodarzy i precyzyjne skończenie układu przez Kamila. Wbijając bardzo trudną bilę nr 8 otrzymał od publiczności brawa na stojąco. Pojedynek ćwierćfinałowy to ogromne kuriozum: przeciwnik nie stawił się na mecz! Zawodnikiem tym był wcześniej pokonany przez Kamila mongolczyk ( widocznie bał się ponieść drugą porażkę ). Półfinał to największy horror mistrzostw. Przeciwnik to ponownie chińczyk X.Zheng. Do stanu 6:6 szli partia za partię. Następnie znowu remis: Kamil nie wbija dalekiej szóstki a w kolejnej partii zawodnik gospodarzy nie trafia dziewiątki. Partia piętnasta i emocje osiągają Zenitu. Kamil myli się na odstawnej a przeciwnik czyści cały układ- wynik 7:8. MAMY BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW ŚWIATA!!!

Oprócz Kamil do Chin poleciało jeszcze dwóch Polaków: Daniel Macioł i Krystian Ćwikła. Tak rewelacyjnego startu w mistrzostwach świata juniorów Polacy jeszcze nie mieli. Trzech zawodników i trzy medale. Krystian wywalczył medal brązowy a Daniel osiągnął największy sportowy sukces w kategorii juniorów: został Mistrzem Świata. Od pięciu lat polscy juniorzy wracają z tej imprezy z medalami. Po prostu jesteśmy jednymi z najlepszych na świecie. A pod względem organizacyjnym to wszyscy mogliby uczyć się od nas jak perfekcyjnie przygotować i przeprowadzić największy turniej na świecie. Chiny wypadły pod tym względem blado.

Jak widać warto uprawiać sport, warto trenować bilard, bo takich przeżyć i emocji nikt tym młodym sportowcom nie zabierze.

  • Najnowsze zdjęcia