Łukasz i Paulina Halowymi Mistrzami Pomorza

03.04.2015 16:22:00 | Jarek Mazurowski

W dniach 28 – 29.03.2015r. w Hali Widowiskowej SKT Sopot rozegrano Halowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów

W dniach 28 – 29.03.2015r. w Hali Widowiskowej SKT Sopot rozegrano Halowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w których startowało 8 zawodników i 8 zawodniczek z klubów; SKT Sopot, GAT Gdańsk, GTT Lechia Gdańsk, KT Nasza Lechia, WTT Wejherowo, Flota Gdynia.

     Turniej rozegrano w dwóch grupach po czterech, a zwycięscy grup zagrali o tytuł mistrzowski. W grupie pierwszej zwyciężył Łukasz Zapała zawodnik SKT Sopot wygrywając trzy mecze. W grupie drugiej najlepszym zawodnikiem był Maciej Karczmarczyk z SKT Sopot. W meczu o tytuł Halowego Mistrza Pomorza Juniorów Łukasz pokonał Maćka 6:3  6:0. W grze o III miejsce Jan Sałaciński  wygrał w trzech setach z Zoltanem Szabo 6:1  4:6  11:9.

      W turnieju juniorek w grupie pierwszej trzy zawodniczki miały po dwa wygrane mecze a o pierwszej lokacie decydowały wygrane gemy. Pierwsze miejsce zajęła Aneta Goławska – KT Nasza Lechia Gdańsk.

W grupie drugiej po wygraniu trzech spotkań pierwsze miejsce zajęła Paulina Bednarczyk – WTT Wejherowo. W walce o tytuł Paulina pokonała Anetę 7:6  7:6.  W grze o III miejsce Karolina Głowińska – SKT Sopot w trzech setach pokonała  Carolinę Cerowską 6:3  3:6  10:7.

Turniej został dofinansowany  z funduszy Urzędu Marszałkowskiego. 

                                                                                                                                                             j.z

  • Najnowsze zdjęcia